Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zespół Aspergera – to aktualnie ogromny problem. Duża liczba dzieci ma problemy związane z prawidłowym rozwojem. Powodów może być mnóstwo. Specjaliści nie potrafią wskazać tych najważniejszych. Jedno jest ewidentne: takie dzieci potrzebują terapii. Ogromne poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?

Metoda Krakowska – walory
Rodzice, gdy słyszą o trudnościach rozwojowych swojego dziecka są przerażeni. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Kiedy minie początkowy szok rodzice zapoczątkowują poszukiwania optymalnej terapii. Wkład rodziców jest bezcenny i bezpośrednio przekłada się na pomyślność dziecka. Szukając rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to stosunkowo dość młoda terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez całe lata współpracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tym fundamencie opracowała podstawy terapii która wspiera dzieci z zaburzeniami. Czym cechuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Mnóstwo rodziców chętnie ją wykorzystuje. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Opiera się na wspieraniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej celem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie cykle rozwoju, jak to się dzieje spontanicznie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Zasadnicze znaczenie posiada nauka czytania. Z tego powodu dziecko szybko uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – wyjątkowe jest to,że dzieci w wieku 2 lat potrafią nauczyć się czytać. Zręczność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci lepiej akceptują otaczający je świat, kiedy są zdolne czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania wyjątkowych nagrań przez słuchawki. Ten etap jest dla niektórych wymagający, dlatego, że dziecko nie chce współpracować.
Następna faza to używanie najróżniejszych pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku takie umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć wzrokową, wyszukiwanie różnic, logikę, umiejętność nawiązywania relacji i mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wskazane powyżej stosuje się stopniowo. Zaliczamy do nich : gry planszowe, klocki, karty i inne.

Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Warto ją szczegółowo, aby pomóc swojemu dziecku.
źródło: https://juniora.pl/

Categories: Moda

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Ciekawe Wpisy:

Podróż do Chin...

Wielu spośród podróżujących przed swoimi wycieczkami przygotowuje się ...

Modnie

Modnie, nie zawsze znaczy wygodnie. Na co dzień ...

Styl ubierania się

Styl ubierania się ma prawo być bardzo różny, ...

Zakupy

Zakupy są bezsprzecznie nieodłącznym detalem naszego życia, robimy ...

Moda na zakupy

Każdy z nas, nawet w czasie robienia codziennych ...